dome-06-527x395

Будинки з надувного бетону!!??

dome-06-527x395Чи можна зводити житло без стиків між панелями, цеглою, при будівництві стін за допомогою опалубки? Виявляється, можна якщо будувати будинки з надувного бетону, технологія якого була розроблена італійськими інженерами-будівельниками. Розробки проводилися не зовсім на порожньому місці тому, що ще кілька десятиліть тому цей метод будівництва вже був відомий, проте не отримав широкого розповсюдження. Заслуга будівельників з Італії полягає в тому що вони не тільки відродили інновацію, але також і внесли свої доробки.

Теоретично метод не так вже й складний, але повторимо – це теоретично. На практиці ж, звичайно, все йде складніше, але для знайомства з способом будівництво будинків з надувного бетону теорії буде досить.

Технологiя

Починається будівництво будинку як зазвичай: з облаштування звичайного фундаменту, на який потім встановлюється куля для надування з високоміцного мембранного матеріалу. На цій кулі споруджується дерев’яна опалубка з елементами арматури, яка служить додатковим елементом опалубки. Потім дерев’яна опалубка заливається бетонною сумішшю зі спеціальними добавками, що підсилюють міцність суміші. Одночасно з затвердінням розчину в кулю потужними насосами нагнітається повітря, під впливу якого куля починає повільно підніматися, утворюючи сферу. Коли куля прийме свою остаточну форму і бетон застигне, відбувається здування кулі, а бетон набуває форми сфери.надувной бетон

Будинки, побудовані подібним методом, знаходяться в декількох країнах світу, особливо в районах з підвищеною сейсмічною активністю. Так як виявилося що сферична форма відмінно витримує землетруси, урагани та інші природні катаклізми. Що стосується виробничих витрат, що йдуть на зведення житла з надувного бетону, то вони менше витрат, які витрачають на зведення звичайних будинків з бетону. В першу чергу завдяки відсутності складної будівельної техніки, а також економії бетону.

Подібні сферичні споруди, на думку вчених, можуть бути використані для військових баз, спортивних споруд і об’єктів для спортивних арен.дом из надувного бетона

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *