head_pic_big_pr

Шпалери “Анти землятресение”

tkanoboiТак звані анти сейсмічні текстильні шпалери зі скловолокномодна з новинок будівельних матеріалів 2016 року.
У зонах з підвищеною сейсмічною активністю для будівництва будівель використовують спеціальні матеріали і проекти, які дозволяють протистояти коливанням грунту при землетрусах. А ось що робити з будівлями, побудованими до розробок антисейсмічних конструкцій? Зрозуміло, що ці будівлі необхідно зміцнювати за допомогою сейсмічних будівельних матеріалів. Одним із способів (розроблений німецькими фахівцями) є застосування текстильних шпалер зі скловолокном, які захищають будови від сейсмічних руйнувань.

Землетрус

Відомо, що при землетрусах несучі стіни будівлі деформуються, приймаючи на себе значні розтяжні зусилля. Посилити стіни без особливих труднощів можна, застосувавши текстильний матеріал, що містить в своєму складі скловолокно. Причому армуючі волокна вплітаються в такі текстильні шпалери в чотирьох напрямках. Це дозволяє протистояти розтягуючих зусиль в різних векторах.
На практиці для підсилення стін застосовують спеціальну штукатурку, в яку утаплівают текстильний матеріал, для армування служить скловолокно або поліпропіленове волокно. Для підвищення міцності і надійності в суміш додають епоксидну смолу. Після укладання специфічних текстильних шпалер поверхню стіни розгладжують і наносять таким же чином другий шар. Така технологи дозволяє будівлі встояти, якщо навіть в його стінах утворилося безліч тріщин.
Потрібно врахувати той факт, що застосування текстильних шпалер від сейсмічних руйнувань не надає кам’яних стін будівлі жорсткість і особливу міцність. Йдеться про так званої «високої дуктільності», тобто розтягуванні, без якої стару будівлю обов’язково розпалося б на частини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *